joi, februarie 13, 2025

Titularizare 2023:Profesorii sau viitoarele cadre didactice se vor înscrie la concurs în perioada 8-17 mai

Știri

Titularizare 2023:Profesorii sau viitoarele cadre didactice se vor înscrie la concurs în perioada 8-17 mai,Lista finală a posturilor pentru Titularizare 2023 a fost publicată de Ministerul Educației vineri seară la ora 19:45.

Spre deosebire de anul trecut, la dosarul de înscriere a fost introdusă declarația privind postul didactic de predare ocupat în etapele anterioare ale mobilității.

Titularizarea este examenul de angajare pe o perioadă nedeterminată într-o școală. Pentru a se titulariza – deci pentru a se angaja pe o perioadă nedeterminată – profesorii trebuie să obțină minimum nota 7 atât la examenul scris, cât și la inspecția la clasă în profilul postului. Pentru a deveni suplinitor – deci pentru angajarea pe perioadă determinată – candidații trebuie să obțină minimum nota 5 atât la proba scrisă, cât și la inspecție.

Posturi titularizare 2023 Județul Dâmbovița

Urmărește Partener TV și pe Google News

Mai multe

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Social